Wszystko o problemach z potencją

Young happy couple in bed

Twoje zdrowie seksualne

Zdobądź wiedzę na temat tego, w jaki sposób hormony wpływają na twoje nastrój seksualny oraz czym się objawia męska menopauza. Sprawdź, jak dbać o swoje klejnoty, bowiem sposobna troska im poświęcona zagwarantuje ci zdrowie oraz krzepę seksualną na długi czas.

Testosteron panuje

Najważniejsze przeobrażenia, przez jakie przechodzi twój organizm, powodowane są przez testosteron oraz wahania jego ilości w ciągu całego życia.

Jeszcze w wieku płodowym

Rodzaj powiązania się chromosomów płci w pary decyduje, czy człowiek narodzi się jako chłopiec lub jako cialis dziewczynka. Płód posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, natomiast płód z jednym chromosomem X i jednym chromosomem Y – narodzi się płci męskiej. Jeżeli embrion jest płci męskiej, w takim razie chromosom Y wchodzi do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i inicjuje kształtowanie się jąder. Te kształtujące się w płodzie jądra rozpoczynają wytwarzanie testosteronu, który umożliwia powstanie penisa oraz moszny.

Okres dojrzewania płciowego lub inaczej pokwitania

U chłopców pokwitanie to czas, w którym zachodzi progres drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który zaczyna się między 12 a 15 rokiem życia. Czas dojrzewania płciowego trwa cztery lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) oraz hormon luteinizujący (LH) stymulują wytwarzanie testosteronu w jądrach. Nagły wzrost poziomu testosteronu prowadzi do rozmaitych zmian w ciele i zachowaniach chłopca, który nareszcie staje się mężczyzną.

Dojrzałość
W okresie, kiedy mężczyzna przechodzi przez okres dojrzałości, ciągle trwa produkcja spermy w jądrach. Jest to skutek pracy testosteronu. Innym objawem aktywności testosteronu jest porost włosów w różnych częściach ciała. Testosteron normuje też m.in. poziom popędu seksualnego oraz temperament mężczyzny
wiecej informacji tutaj kamagra zel